تکذیبیه هیآت ثارالله بر پلاکارد نصب شده ازطرف استانداری قم

بسمه تعالی

با توجه به تخریب نماد کعبه در شهر مقدس قم از سوی استانداری محترم و نصب پلاکاردی در خیابان چهارمردان مبنی بر تشکر از هیئت ثارالله قم  و مسئول آن جناب آقای بهاءالدینی – یار دیرین حضرت امام (ره )- به جهت همکاری در این امر، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی لازم بذکر می باشد:

۱-  متأسفانه تخریب این بنا بدون هماهنگی قبلی بوده و در زمان تخریب، رایزنی ها جهت به تأخیر انداختن این امر به جایی نرسید.

2014-03-29-492-168x300

2-  مکان فوق الذکر بیش از ۳۰ سال قدمت داشته و توسط کسبه قدیمی و خوشنام خیابان چهارمردان وخیرین جهت بزرگداشت شعائر مذهبی از جمله نیمه شعبان مورد استفاده قرار می گرفت. حضرت امام (ره )، مقام معظم رهبری (دام ظله) و مراجع عظام (دامت برکاتهم) در جریان این فعالیت ها بوده اند و این نماد با شکوه همواره مورد حمایت و عنایت دولتهای قبلی از ابتدای انقلاب تا به حال قرار داشته است.

۳-  چنانچه وجهی منطقی در تخریب این بنا وجود داشت، حتماً هیئت ثارالله با هماهنگی وهمکاری ارگان های زیربط نسبت به جمع آوری وزین و محترمانه آن مبادرت می نمود.

۴-  واضح و بدیهی است که اقدام به شکستن درب و غصب اموال سرمایه ای هیئت از آن مکان به نحوی حرمت شکنانه و تخریب این بنای فرهنگی و ارزشی بدون اطلاع قبلی، در ایام تعطیلات نوروز ، در شامگاه جمعه(۱ نیمه شب) و با حضور  جناب استاندارمحترم ، خلاف قانون، و نصب پلاکارد فوق الذکر نیز از مصادیق نشر اکاذیب است.

2014-03-29-490

۵-  امید است اینگونه تخریب ها با این سبک و سیاق و در سالی که بناست مسایل فرهنگی مورد عنایت بیشتر دولت تدبیر و امید قرار بگیرد، مقدمه برخورد با فعالیتهای هیئات مذهبی نباشد.

روابط عمومی هیئت ثارالله قم

                                                                                                                     علی محمدزاده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *